מתכננים איטום קירות חיצוניים? 6 טיפים שכדאי לזכור לפני תחילת העבודה

איטום קירות חיצוניים

החורף הוא הזדמנות לזהות תקלות שונות בבית, שבחלקן יכולות לגרום לנזקים חמורים. בעיות הקשורות לאיטום מתגלות לרוב במהלך החודשים הגשומים והן מצריכות התייחסות רבה, הכוללת לרוב הוצאה כספית גבוהה. זיהיתם נזילה חמורה ואתם מתכננים איטום קירות חיצוניים? אם כן, הנה 6 טיפים שכדאי לכם לקחת בחשבון לפני תחילת העבודה.

  1. בחירת אנשי מקצוע מתאימים – ישנם כיום לא מעט אנשי מקצוע המציעים את שירותיהם בכל הקשור לאיטום קירות. כשאתם פונים אליהם, חשוב שתבדקו מולם האם יש להם הכשרה בתחום האיטום, מול כמה לקוחות עבדו בעבר וכל פרט אחר שיוכל לעזור לכם בקבלת ההחלטה. כדאי לכם לבצע סקר שוק מקדים ולבדוק את הנתונים הללו מול מספר אנשי מקצוע שונים.
  2. הקפדה על חומרי איטום איכותיים – איטום קירות חיצוניים מצריך שימוש בסוג מסוים של חומרי איטום הנחשבים לאיכותיים מאד, בשל חשיפתם לרטיבות רבה. חשוב לבדוק מול הקבלן שצפוי לבצע את האיטום עצמו, באילו חומרי איטום הוא משתמש, האם מדובר בחומרים איכותיים והאם הם עומדים בכל התקנים הנדרשים ויכולים להבטיח מענה לשנים ארוכות.
  3. ניסיון בביצוע עבודות בגבהים – כשמדובר באיטום חלקו החיצוני של המבנה, ובמיוחד במבנים גבוהים, יש צורך בציוד מסוים כדי להגיע לכל הנקודות הגבוהות. עבודות בגבהים, לרבות איטום קירות חיצוניים, נחשבות למאתגרות מאד. הן עשויות להיות גם מסוכנות כאשר משתמשים בציוד שאינו מתאים לאופי העבודה ואם אין לעובדים ניסיון בביצוע עבודה מסוג כזה. לכן, יש לבדוק מול אנשי המקצוע שאותם בוחרים כמה שנים הם מבצעים עבודות בגבהים ואם קיים בידיהם הרישיון הנדרש לשם כך.
  4. התאמת שיטת האיטום לסוג החיפוי – ישנן שיטות שונות לאיטום. שיטת האיטום נקבעת בהתאם לסוג החיפוי וגם על פי הצרכים הקיימים. עליכם לוודא ששיטת האיטום הנבחרת אכן תואמת לסוג החיפוי של המבנה שלכם, בין אם מדובר בגרנוליט, באבני חיפוי, בשיש וכיוצא באלה. יש לקחת בחשבון גם את החומר הסופג שמצפה אותם, בין אם מדובר בבטון, בטיח, באבן, בשיש, בשפריץ צמנטי או בכל חומר אחר.
  5. אחריות על העבודה – קבלנים המציעים את שירותיהם בתחום זה מאפשרים ללקוח ליהנות גם מאחריות לתקופה מסוימת, המבטיחה לו מענה מהיר ומקצועי במקרים של תקלות. יש לוודא שאכן הקבלן שאליו פונים כדי שיבצע את עבודת האיטום אכן מספק ללקוחותיו את האחריות הנדרשת על העבודה, ושבמידת הצורך, אם הרטיבות מופיעה שוב, אפשר לפנות אליו כדי שיבצע את התיקונים הנדרשים.
  6. קבלת חוות דעת מלקוחות קודמים – מתלבטים במי לבחור? פנו ללקוחותיהם הקודמים של אותם בעלי מקצוע ובקשו לשמוע מהם חוות דעת על תהליך העבודה ועל התוצאות עצמן. האם היו מרוצים מהעבודה שבוצעה בשטח ומהאיטום? באילו חומרי איטום השתמש הקבלן? האם עמד בלוח הזמנים שהוגדר מראש? שאלות אלו ואחרות יעזרו לכם לבצע החלטה נכונה בנוגע לבעלי המקצוע המתאימים עבורכם. 
צור קשר

צור קשר 0527956487 מקס 0587538273 מקס

נושא הפניה
שלח