אילו שיטות קיימות לאיטום גגות?

מתי לבצע איטום גגות?

איטום הגג מהווה פעולה חשובה ומורכבת שכל אחד מאתנו נדרש לבצע מדי פעם – אם במסגרת תחזוקת הבית ואם במסגרת בנייתו של בית חדש. ישנן שיטות מגוונות לאיטום גגות וחשוב מאד להתאים את השיטה הרצויה למאפייני המבנה ולצורכי הדיירים. רבים מאתנו רואים באיטום הגג מבצע של ממש, הדורש זמן, כסף ומומחיות רבה. החדשות הטובות הן שמבצע איטום הגג יכול להיות פרויקט קליל שיבוצע היטב, ביעילות ובמהירות: הסוד הוא בבחירת החברה המתאימה שתפקח על המבצע ושתדאג ליישום שיטת האיטום האידאלית תוך הקפדה על עיתוי מתאים. נשמע מסובך? בהחלט לא. המדריך המושלם לאיטום הגג – במאמר שלפניכם.

 

על חשיבותו של גג אטום

פעולת איטום גגות נועדה להגן על יושבי הבית. גג שאינו אטום חשוף לנזקי מים ורטיבות שגורמים פגיעה הן במבנה והן בדייריו: מים מחלחלים, עומדים או נוזלים דרך הגג מזיקים לגג ולקירות המבנה ויוצרים בלאי מוגבר. הם גם חושפים את הדיירים לאי נוחות ולסכנות: גג שאיננו אטום פחות מבודד ממזג האוויר שבחוץ והופך את החלל לקשה לחימום בחורף ולצינון בקיץ. שלוליות המים שנוצרות ונקוות על הרצפה מהוות מקור לתאונות אישיות. כתמי הרטיבות אינם מהווים רק מפגע אסתטי אלא גם מפגע ריח ומפגע בריאותי – הן מהוות כר פורה להתפתחות עובש, פטריות וחיידקים המזיקים לבריאות.

מתי לבצע איטום גגות?

את איטום הגג יש לבצע בעת בניית בית חדש, אך אין המדובר בפעולה חד פעמית. איטום הגג מהווה פעולת תחזוקה מתמשכת: מדי תקופה יש לבדוק במומחיות את מצב האיטום בגג, לזהות אי סדירויות ולתקן את כל מה שנחוץ. אסור לחכות לחורף וחשוב לא להמתין שהנזילה כבר תיראה, אלא יש להקדים תרופה למכה ולפעול מבעוד מועד.

איטום גגות – כיצד?

ישנן מספר שיטות לאיטום גגות, הנבדלות זו מזו בחומר האיטום בו נעשה שימוש, כאשר ניתן לשלב יותר מחומר איטום אחד. חומרי האיטום המרכזיים המשמשים לאיטום גגות כוללים: יריעות ביטומניות, חומרי איטום ביטומניים בצורת משחה, זפת, חומרי איטום אקריליים או חומרי איטום פוליאוריטנים, יריעות PVC, יריעות TPO או יריעות EPDM.

איך בוחרים שיטת איטום אידאלית?

ישנם מספר שיקולים המסייעים בהכרעה בשאלה איזו שיטת איטום תתאים לגג ספציפי, אולם הכרתם לא תסייע לאדם שאיננו מתמצא בתחום. איטום גגות מהווה פעולה המצריכה התמחות וניסיון – רק בעלי הכשרה בתחום, ידע, כלים ומיומנויות מתאימים ומספקים ידעו לקבוע איזו שיטה לאיטום הגג מתאימה בהתחשב בנתונים מגוונים ורבים. רבים מאתנו מחפשים אחר פתרון נוח, זמין, יעיל, מהיר ובעיקר זול. זוהי טעות: הדגש העיקרי צריך להיות על התאמת שיטת האיטום למאפיינים של המבנה ולצורכי הדיירים, כאשר בלעדיה עבודת האיטום עלולה להיות לשווא ותוצאותיה יישמרו לזמן קצר בלבד.

הסוד, אם כן, הוא במקצועיות

המתכון הבטוח להצלחת מבצע איטום הגג מתמקד בבחירת חברה מקצועית ואמינה המעניקה שירותי איטום גגות. עליה גרופ Alia-Group, חברה העוסקת למעלה מעשור באיטום ובשיקום מבנים, היא הכתובת האידיאלית עבור מי שזקוק לאיטום גגות. עליה גרופ מבטיחה:

 

צור קשר

צור קשר 0527956487 מקס 0587538273 מקס

נושא הפניה
שלח