עבודות ריתוך בסנפלינג

עבודת ריתוך על ידי מרתך

עבודת ריתוך היא עבודה מקצועית אשר דורשת ידע והסמכה מטעם משרד העבודה. כאשר יש צורך לבצע ריתוך תוך כדי סנפלינג, המומחיות הנדרשת ספציפית יותר, ולא כל מי שעבר הכשרה בסיסית יוכל לבצע את העבודה. ברגע שהעבודה מתבצעת בגובה העולה על שני מטרים, בעל המקצוע מחויב להגן על עצמו מפני נפילה, גם אם על פניו נראה כי אין המדובר בגובה משמעותי. גם נפילה מגובה של שני מטרים יכולה להוביל לפגיעה משמעותית, ולשם כך עבודות הריתוך בגובה מתבצעות בעזרת ציוד סנפלינג מתקדם.

מתי מתעורר הצורך לבצע ריתוך תוך כדי סנפלינג?

הריתוך מחבר בין חלקי מתכת והופך אותם למקשה אחת. העבודה עצמה מתבצעת תוך חשיפה לחום ולאש בטמפרטורה גבוהה, לכן חשוב להרחיק מהמקום חומרים דליקים והעובד חייב להגן על עצמו בעזרת אמצעי הבטיחות המיועדים לכך. כאשר מדובר בעבודות בגובה ובשימוש בחבלי סנפלינג, אלו חייבים להתאים לסוג העבודה ולמסה הכוללת של העובד ושל כלי העבודה שלו. בנוסף, כאמור, העובד חייב להתמחות בתחום באופן ספציפי. עבודות ריתוך בסנפלינג יהיו עבודות מורכבות, ביניהן ניתן למנות:

בטיחות לפני הכל

כל עבודה המתבצעת מעל לגובה של שני מטרים תיחשב לעבודה בגובה ותדרוש אמצעי הגנה מתאימים. ציוד הסנפלינג מיועד לא רק על מנת לאפשר לבעלי המקצוע לנוע בגובה ולמקם את עצמם באזורים מאתגרים, אלא משמש גם כאמצעי בטיחות עבור העובדים. הסכנה לפגיעה בעבודה בגובה שמתבצעת ללא אמצעי הזהירות הטובים ביותר גבוהה מאד, ואין להתפשר על בטיחות העובדים והסביבה.

הסכנות הכרוכות בעבודה ומניעתן

עבודת חיתוך בפני עצמה היא עבודה שיש בה סיכון, וכאשר היא מבוצעת בגובה – הסכנה הופכת לגדולה יותר. משום כך, בעל המקצוע חייב לעבור התמחות בסנפלינג ועליו להשתמש באמצעי הגנה שמיועדים לעבודה מסוג זה. כמו בכל עבודת ריתוך רגילה, ישנה סכנה ישירה הנובעת מחשיפה לחום ולחלקיקים שעלולים לעוף על הרתך. סכנה נוספת היא סביבתית, כשחלקים שונים יכולים להתלקח וגיצים עלולים להוביל להצתה, שבסופו של דבר עלולה לפגוע הן ברתך, הן באנשים נוספים בסביבה והן במבנה עצמו.

בכל הנוגע לעבודה בגובה, תמיד קיימת סכנת נפילה או החלקה מפיגומים שלא נבנו כהלכה ופגיעות נוספות שהן לרוב תוצאה של טעות אנוש. כדי למנוע את כל אלו יש להיעזר בחברה מקצועית ומנוסה, שמכירה היטב את התחום ומציבה את הדאגה לעובדיה בראש סולם העדיפויות. 

צור קשר

צור קשר 0527956487 מקס 0587538273 מקס

נושא הפניה
שלח