ציוד המגן שמשמש אותנו בעבודות סנפלינג

עבודות סנפלינג וציוד מגן

עבודות סנפלינג שייכות לקבוצת עבודות בגובה שצריכות להתבצע אך ורק על ידי אנשי מקצוע שעברו הכשרה מתאימה לעסוק בה. מעבר לכך שישנן עבודות אשר הדרך היחידה לבצע אותן היא בסנפלינג, פעמים רבות שיטה זו תהיה עדיפה על שיטות העבודה האחרות בגובה. דוגמה לכך תהיה כאשר אפשר לחסוך את הנחת הפיגומים אשר גם מפריעים לתנועה באזור, גם מאריכים את זמן העבודה וגם מהווים סיכון לעוברים ולשבים בקרבת מקום. 

חשיבות איכות הציוד ותו התקן

בסוגי עבודות אילו, ישנה חשיבות כפולה לאיכות הציוד. לכל ציוד הגנה יש תו תקן אשר בא להעיד על האיכות שלו ולהבטיח כי הוא עמד במבחני המאמץ הגדולים ביותר. כאשר בוחרים חברה לעבודות בסנפלינג, יש לוודא כי כל עובדיה בעלי הסמכה מתאימה לביצוע הפרויקט, וכי החברה קיבלה את כל האישורים הנדרשים לכך. נושא הבטיחות הינו בעל חשיבות עליונה ומנהלי החברה ואחראי הבטיחות בה דואגים לשורה של אלמנטים המבטיחים ניקיון יעיל עם בטיחות מלאה. בין היתר, הם משתמשים בציוד מתאים ותקני ועובדיהם מקבלים ציוד מגן אישי מיוחד שנועד למשימות אלו.

 

בין סוגי הציוד לעבודות סנפלינג ניתן למצוא:

·         קסדה – קסדה היא אמצעי ההגנה הרווח בעבודות רבות, וכך גם בעבודות בגובה. בחירת הקסדה חייבת להתבצע בהתאמה לסוג העבודה, למשתמש בה (כלומר, כל אחד צריך לוודא כי הקסדה מתאימה לו באופן ספציפי) ועליה להיות בעלת תקן המעיד על איכותה ועל התאמתה לעבודות סנפלינג.

 

·         רתמת בטיחות – רתמת בטיחות היא בסיס לעבודה, וגם כאן עליה להתאים למי שלובש אותה ולעבודה הנדרשת. אפשר לראות כי ישנו מגוון רחב של רתמות וכי ההבדלים ביניהן יהיו במרכיבים שונים, ביניהם המשקל אותו היא יכולה לשאת. חשוב מאד לשים לב לפקטור המשקל ולוודא שאפשר יהיה לעבוד עם הרתמה בנוחות מרבית.

 

·         טבעות עבודה – טבעות העבודה הן המקשרות בין החבלים השונים, ועליהן להיות בעלות אבטחה מקסימלית. כאן חשוב לשים לב לכל טבעת, גם אם היא אינה הפריט הגדול ביותר בציוד, ולוודא שהיא לא נפגמה, שהיא נסגרת כראוי ושאין בה סדקים (אשר יכולים להיגרם בעת נפילות ומכות שהן לעתים תוצאה של עבודה שגרתית).

 

·         רצועות אבטחה – הרצועות משמשות לעיגון, כך שאפשר יהיה לעצור בכל שלב, והן נותנות הגנה בעת העבודה, כמשתמע משמן. יש לבחור את הרצועות בהתאם לעבודה הנדרשת בפועל.

 

·         נעלי עבודה – נעלי ספורט רגילות אינן מתאימות כנעלי עבודה, ובמקרה של עבודות בסנפלינג חשוב להקפיד שכל אזור יהיה מוגן – לרבות כפות הרגליים – באמצעות נעליים המתאימות לכך.

 

·         כפפות – עבודות סנפלינג דורשות כפפות מיוחדות למניעת פציעת כפות הידיים, וייתכן כי בכל עבודה יידרשו כפפות שונות, כיוון שההגנה הנדרשת שונה מעט. בכל מקרה, הן חייבות להתאים לעבודה בסנפלינג.

 

·         ציוד לפי העבודה הנדרשת – בנוסף לרשימת הציוד הארוכה, אפשר לראות כי בעבודות מסוימות נעשה שימוש בציוד נוסף שהוא ספציפי לתחום הנדרש. למשל, ישנן עבודות בגובה הכוללות רתכות, ובמקרים כאלה יש צורך לא רק לבצע את העבודה אלא גם להגן על החבלים מפני פגיעה ועל העובד על ידי שימוש בקסדות מיוחדות ובציוד הגנה לגוף.

צור קשר

צור קשר 0527956487 מקס 0587538273 מקס

נושא הפניה
שלח