כיצד עושים שיפוץ ברב קומות?

שיפוץ סנפלינג

מתגוררים בבניין ישן, בן כמה עשרות שנים? החלטתם, יחד עם דיירי הדירות האחרות, שהגיע הזמן לשדרג ולשפץ אותו? אם כן, תוכלו למצוא כיום לא מעט קבלני בניין מקצועיים המציעים את שירותיהם במיוחד לשם כך, קבלנים מנוסים שיוכלו להתמודד בהצלחה עם האתגרים הרבים שמציב בפניהם השיפוץ. מה חשוב לבדוק מולם לפני שיוצאים לדרך ומה כדאי לקחת בחשבון במסגרת התהליך כולו? הנה התשובה.

הגדרת הצורך וסוג השיפוץ הנדרש

בניין משופץ ומשודרג הוא בניין ששווה הרבה יותר מבחינה כספית מבניין ישן ומוזנח. השקעה בשיפוצו מעלה באופן משמעותי את ערכו ויכולה להיות משתלמת במיוחד עבור הדיירים עצמם. יחד עם זאת, חשוב לקחת בחשבון מספר נקודות לפני שמתחילים בשיפוץ, במיוחד לאור המגבלות הקיימות וגם לאור תנאי השטח המצריכים התייחסות מיוחדת פעמים רבות. אחת הנקודות המרכזיות שאותן יש לבחון יחד עם כל הדיירים היא האם יבוצע שיפוץ מלא או שמא שיפוץ חלקי. קבלני בניין רבים מאפשרים לדיירי בניינים המעוניינים בשיפוץ לבחור את סוג השיפוץ הנדרש, בהתאם למצבו של הבניין. למשל, האם ישופץ חדר המדרגות לרבות צביעת מעקות, האם יבוצע זיפות לגג והאם גם חזית הבניין תשופץ ותשודרג? אם כן, יש להיעזר בשירותי סנפלינג, כדי להגיע לכל אותם אזורים גבוהים מאד ובעייתיים יותר, וכן בציוד רלוונטי הנדרש לשם כך.

למי פונים?

בחירה נכונה של קבלן השיפוצים מתחילה בסקר שוק. מומלץ לפנות למספר קבלני בניין ולבקש מהם הצעות מחיר. כל זאת, כמובן, לאחר שהוגדר אופי השיפוץ שבו מעוניינים וגם הצרכים השונים של דיירי הבניין. חשוב, כמובן, שיהיה זה קבלן רשום, המתמחה בשיפוץ בניינים וגם בשיפוץ בסנפלינג (אם בוחרים באפשרות של שיפוץ מלא, הכולל גם את חזית הבניין), קבלן בעל ניסיון בתחום. כדאי לבדוק מולו מספר פרמטרים לפני שיוצאים לדרך, כדי לוודא שאכן מקבלים ממנו את המענה המתאים. למשל, אילו ערבויות הוא מביא איתו לטובת השיפוץ, מה כולל השיפוץ, האם יש בידיו הסמכה הנדרשת לכך, באילו חומרים הוא משתמש וכיוצא באלה. מומלץ גם להיעזר בשירותיו של מהנדס בניין לצורך הפיקוח על הפרויקט, כדי למנוע ליקויים ותקלות שונות שתיקונן עשוי לעלות לא מעט כסף, אך בעיקר – הן יכולות גם לסכן חיים.

אפשרויות מימון

ישנן כיום לא מעט אפשרויות מימון העומדות לרשותם של דיירים בבניינים המעוניינים לבחור בהליך של שיפוץ. האגודה לתרבות הדיור מעניקה לדיירים מענקים כספיים בהתאם לגיל הבניין וגם מספקת לדיירים שירותי ייעוץ בחינם. כמובן, ישנן אפשרויות אחרות שכדאי לקחת בחשבון במידת הצורך, כמו הבנקים שמציעים הלוואות בתנאים מיוחדים לדיירי בניינים ישנים. בכל מקרה, רק לאחר הפנייה אל הקבלן וקבלת הצעת מחיר ממנו ניתן לבדוק את פתרונות המימון הקיימים ולראות איזה מהם אכן יכול לספק מענה לצורך הפרויקט ומוצע בתנאים אטרקטיביים וכדאיים.
צור קשר

צור קשר 0527956487 מקס 0587538273 מקס

נושא הפניה
שלח