מארגנים שיפוץ בחזית הבניין? קבלו 4 טיפים

שיפוץ חזית של בניין חיונית כאשר נוצר צורך לחזק את המבנה ואת החזית ובמקרים שבהם הדיירים מעונינים להעניק לבניין חזות מודרנית יותר. השיפוץ החיצוני מוסיף לערך הבניין והדירות, בין אם במסגרת פרויקט חיזוק מבנים או בשל בחירת הדיירים בשיפור החזית. ניהול ההיתרים מול הרשות המקומית ובחירת החברות שמבצעות את השיפוץ ואת הניקיון מוטלת על ועד הדיירים. חשוב לתאם את השיפוץ עם הרשות המקומית, מכיוון שבעבור חלק מעבודות שיפוץ חזית בניינים יש צורך בהיתרים. כמו כן, חשוב לבחור בחברות אמינות לביצוע העבודה, לבחור בחברת השיפוצים המבצעת את חידוש החזית ובחברה המבצעת את הניקיון לאחר השיפוצים.
 

פרויקטים שונים לשיפוץ חזית הבניין

 
כאמור, ישנן שתי סיבות לשיפוץ חזית בניינים משותפים. לרוב, כאשר יש לבצע תיקונים במבנה כגון חיזוק עמודים, יש צורך גם בשיפוץ החזית. עם זאת, לשיפוץ יכולים להיות מניעים אסתטיים בלבד, מכיוון שלאחר מספר שנים יש צורך בצביעה מחודשת של החזית, בהחלפת ריצוף ועוד. כל זאת בהתאם להיקף הפרויקט – החל בחידוש החזית באמצעות טיח וצבע ועד לשיפוץ הלובי, החנייה וגינת הבניין. רצוי לתאם את היקף השיפוץ עם כלל הדיירים, הן בשל עלות השיפוצים והן כדי לשמור על האווירה הנעימה בין כלל דיירי הבניין.

 

משך זמן השיפוצים

 
נקודה חשובה היא משך הזמן של שיפוץ החזית. על דיירי הבניין להיערך בהתאם לאפשרות כי שדרוג חזית בניין, למשל שיפוצים שכוללים צביעה ותיקונים חיצוניים של החזית, מתבצע במהלך תקופה של מספר שבועות, בעוד שיפוץ הכולל תיקונים במבנה והחלפת מערכות מים וחשמל או הוספתן יכול להימשך גם מספר חודשים.

 

לבחור חברה טובה לשיפוץ חזית בניין

 

לפני שבוחרים חברה טובה לשיפוץ החזית חשוב להגדיר מראש את סוג עבודות השיפוצים שמעוניינים לבצע: עבודות חיזוק מבנים שמצריכות שינויים במבנה מחייבות אישורים של מהנדס ושל הרשות המקומית; עבודות שיפוץ מלא של הבניין כולל את המבנה כולו, את הקירות, את הגג ואת חדר המדרגות, כאשר שיפוץ חלקי כולל את אזורי החזית כגון הכניסה וחדר המדרגות. עבודות אלו אינן מחייבות בדרך כלל אישורים מהרשות, אלא אם מדובר בשינוי במבנה או בחנייה. עם זאת, יש צורך בפיקוח של מהנדס בניין ובאישורים מתאימים של חברת השיפוצים. כמו כן, חשוב לוודא אחריות על עבודות השיפוץ.

 

לבחור חברה טובה לניקוי מבנים אחרי שיפוץ

 
ניקיון אחרי שיפוץ חשוב הן לחזית הבניין והן לדיירים. ניקיון אחרי שיפוץ חיוני לסיום העבודה והוא כולל פינוי פסולת הבניין, ניקוי שאריות האבק והלכלוך שנותרים בשטח הבניין לאחר השיפוץ והברקת החלונות והמרצפות של כניסת הבניין. חברת הניקיון מבצעת פינוי של הפסולת וניקוי יסודי של השטח, כולל פוליש והברקה. חשוב לתאם ציפיות מראש, לוודא כי בידי החברה מצויים האישורים והציוד המתאימים וכי היא עומדת בהתחייבויותיה לביצוע ניקוי איכותי של בניינים לאחר שיפוץ. 
צור קשר

צור קשר 0527956487 מקס 0587538273 מקס

נושא הפניה
שלח