עבודות איטום

איטום מרפסת

תחום האיטום דורש עבודה מקצועית של בעלי מקצוע שעברו הכשרה בתחום ואשר מכירים היטב את האמצעים השונים העומדים לרשותם. במקרה של מרפסות, נראה כי לא פעם נדרשת עבודת איטום וזו מתבררת כמורכבת למדי. במקרה זה, מרפסת שכבת האיטום תהיה מוסתרת לרוב תחת מרצפות, ולכן אי אפשר לראות איזו עבודה בוצעה בעבר ומה טיבה. מה שנראה לעין הוא שהקומה מתחת למרפסת סובלת כתוצאה מנזילה, ולכן יש לבדוק את הקומה שמעלה.

 

העבודה מתחילה בבדיקה יסודית

 

כיוון שהמרפסות מרוצפות ואין לאף אחד רצון להרים את המרצפות כשאינו בטוח שיש צורך בכך, הפעולה הראשונה שיש לעשות כשמתעורר חשד לנזילה הוא בדיקה של המרזבים ושל קירות המרפסת. בדיקה זו אינה מורכבת, היא דורשת סגירה של המרזב והצפת המרפסת במים, ולאחר מכן בדיקה מה מתרחש במקום. אם לאחר הבדיקה מתגלה כי הבעיה היא אכן באיטום המרפסת, יש לבחור את שיטת העבודה הנכונה ביותר למקום.

 

שיטות שונות לאיטום מרפסות

 

ישנן כמה שיטות לביצוע איטום מרפסת, וחשוב להבין כי ללא בדיקה במקום ובלי להבין מהם החומרים בהם השתמשו בעבר – לא ניתן להחליט באיזו מבין השיטות יש לבחור.

 

איטום משטח הריצוף – שיטה זו אינה נחשבת לבטוחה ביותר ואי אפשר לדעת מראש אם תוצאותיה אכן יתנו מענה לבעיה באופן הרצוי. בשיטה זו אוטמים את המשטח של הריצוף עצמו, ופועלים למניעת מעבר מים ממשטח הריצוף כלפי מטה לעבר החול ומשטח האיטום. עבודת האיטום תכלול הגדלה של המרווחים בין המרצפות ומילוי שלהם באמצעות רובה אפוקסית. מסביב למרצפת מורחים פוליאוריטן, וכך גם במפגשים בין הרצפות לקירות החיצוניים. המטרה היא למרוח חומר שימנע את כניסת המים, ובכך יאטום את המרפסת במינימום נזקים.

פירוק הרצפות – בשיטה זו מפרקים חלק מהרצפות במרפסת, וזאת כאשר יודעים או מניחים היכן נמצאת הבעיה. השימוש בשיטה זו יתבצע כשישנו חשש סביר שדבר מה גרם לפגיעה באיטום. כאשר אין חשד לפגיעה נקודתית, אין סיבה לבצע את פירוק הרצפות, כיוון שמדובר בהימור על יעילות העבודה.

שימוש ביריעות ביטומניות – שיטה זו יעילה, זולה יחסית ותתאים אם ישנה אפשרות להעלות את גובה המרפסת. עבודת האיטום במקרה זה תתבצע על גבי הריצוף הקיים באמצעות הנחת יריעות ביטומניות, כשעליהן אפשר להתקין ריצוף חדש, דשא סינטטי או דק.

הרמת רצפות – זוהי השיטה הבטוחה ביותר לאיטום, אך רוב האנשים מבקשים להימנע ממנה בשל אופי העבודה, העלויות שלה ואי הנוחות שהיא גורמת. עם זאת, זוהי השיטה עם סיכויי ההצלחה הגבוהים ביותר כשהיא כוללת הרמה של כל הרצפות, פינוי החול מהמקום ואיטום בסיס המרפסת מחדש בעזרת יריעות המתאימות לה.

 

נשמח לעמוד לרשותכם

 

חברתנו מציעה שירותי איטום מרפסות והתייעצות מקדימה ללא כל התחייבות מצדכם. אנשי המקצוע המנוסים והטובים ביותר ישמחו לעמוד לרשותכם ולבצע את עבודת האיטום ביעילות מקסימלית, תוך הקפדה על דיוק מרבי ועל עמידה בלוח זמנים.

צור קשר

צור קשר 0527956487 מקס 0587538273 מקס

נושא הפניה
שלח