שיקום מבנים

שיפוץ מבנה מסוכן

קיבלתם צו מבנה מסוכן? איך מבצעים שיקום בניין מסוכן? מי אחראי על שיפוץ?

 

למה בניינים מקבלים צו מבנה מסוכן?

 

מבנה מסוכן הוא מבנה שקיבל צו המסביר בין היתר מה יש לעשות כדי למנוע מהמקום להיות מסוכן. ישנם סוגים שונים של צווים, ומי שאחראי על תוכנם הוא המהנדס העירוני. עליו גם לדווח מהן העבודות שיש לבצע כדי שיהפוך לבטוח.

בהתאם לרמת הסיכון של המבנה למתגוררים בו ולסביבה, ייקבע אם יש צורך להרוס אותו לחלוטין או שמא אפשר לבצע בו שיפוצים ועבודות תחזוקה. אם קיבלתם צו המצביע על כך שהמבנה בו אתם מתגוררים הוא מבנה מסוכן, כדאי שתבינו במה מדובר ומהן האפשרויות העומדות לרשותכם.

 

 

למי מתייחס החוק מבנה מסוכן?

להלן פירוט דרישות וחובות מוטלות על הגורמים הבאים:

 

מוטלת על בעלי נכס (בניין משותף, מבנה תעשייתי, מבנה מסחרי או כל סוג אחר) החובה להחזיק מבנה במצב בטיחותי לציבור ולכל המבנים הסמוכים לבניין.

 

במקרים ויש חשד כי הבניין או חלק ממנו עלול לגרום לנזקים, לסכן את בעלי המבנה  או ציבור, חובה על בעלים להודיע על כך ליחידה למבנים מסוכנים בעירייה. מהנדס היחידה למבנים מסוכנים אחראי על בדיקת בניין שקיים חשד לגבי יציבותו, כמו כן גם לקביעת מידת מסוכנות והוצאת מפרט לביצוע עבודות שיקום ושיפוץ.

 

סכנת המבנה לאלו הבאים בקרבתו

 

מבנה מסוכן יוגדר ככזה על פי רמות סיכון שונות, כאשר החמורה ביותר מצביעה על צורך להרוס את המבנה. ברוב המקרים אין צורך לעשות זאת, ואפשר לשפץ אותו כך שיהיה ראוי למגורים ושלא יזיק לסביבה. פעמים רבות המצב של המבנה אינו נוראי, אלא דורש חיזוק למרכיבים שונים אשר מהווים סכנה לסביבה. למשל, במקרים בהם ישנו חיפוי אבן רופף או חלקי בטון רופפים, שעלולים לפגוע באנשים המגיעים לאזור אך אינם מונעים מגורים בתוך המבנה.

 

את הצו מוציאה העירייה, והוא יגדיר גם את רמת סיכון המבנה כאחת מבין שלוש הדרגות הבאות:

 

 

שיקום בניין לפי דרישות הצו

 

במקרים בהם הצו קובע כי המבנה עלול להוות סכנה, יש לבצע שיפוץ ותיקון על פי דרישות הצו. התיקונים יכולים לכלול עיבוי של העמודים (כולם או חלקם), החלפת גדר או מעקה מסביב למבנה, החלפת אבנים משתלבות, מדרגות ועוד שלל עבודות אשר נמצאו כמשמעותיות לבטיחות הציבור.

 

 

עבודה עם מהנדס צמוד

עבודת שיפוץ מבנה מסוכן צריכה להתבצע על ידי בעלי מקצוע מיומנים ובליווי מהנדס אשר יוכל להבטיח את יעילות העבודה ואת בטיחות המקום. החברה יכולה לבצע עבודות מגוונות כמו שיקום בטונים, עיבוי עמודים ושיפוץ כללי.

כל העבודות מפוקחות ומתבצעות על הצד הטוב ביותר, תוך הקפדה על עמידה במסגרת התקציב ועל זמן עבודה מוגדר מראש. לפניות ולחיזוק המבנה, צרו אתנו קשר וקבלו ייעוץ ראשוני חינם ללא כל התחייבות מצדכם.

שיפוץ מבנה מסוכן
צור קשר

צור קשר 0527956487 מקס 0587538273 מקס

נושא הפניה
שלח